biltenradnihbrigada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
avatar
Admin
Admin
Broj poruka : 151
Datum upisa : 03.02.2018
https://biltenradnihbrigada.serbianforum.info

.....sve o ORB.... Empty .....sve o ORB....

Sre Feb 21, 2018 9:38 pm
......1980 godine ucestvovala   brigada iz Zrenjanina   ...Sonja Marinkovic......

.....sve o ORB.... Izveyt21   .....sve o ORB.... Izveyt24

.....sve o ORB.... Sonja_14


Poslednji izmenio Admin dana Sre Feb 28, 2018 8:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Admin
Admin
Broj poruka : 151
Datum upisa : 03.02.2018
https://biltenradnihbrigada.serbianforum.info

.....sve o ORB.... Empty Re: .....sve o ORB....

Pet Feb 23, 2018 6:03 am

Moja prva radna akcija je bila SORA "Kozjansko"80 treca smena,naselje Sentvid pri planini.Ucesnici akcije:
ORB "Pero Popovic-Aga"-Uzice
ORB "Edvard Kardelj"-brigada dece nasih radnika iz Nemacke(samo prva dekada)
ORB "Bratska mesta(Obrenovac,Trbovlje...)
MRB"Mladen Stojanovic-Ljibljana,buduce vaspitacice(tri devojke)
ORB"Sonja Marinkovic"-Zrenjanin
Komandant brigade Slobodan R. iz Tomasevca.Traser Tibor Kovac iz Perleza. Mira Dimitrijevic,zam.kom za drustvene aktivnosti.Ja sam bio fis a potom i fis naselja.Brigada je bila mlada.Komandantu je to bila druga akcija.Kopali smo kanale za vodovod,dubine 2.5metra i sirine pola metra.Zemlja crvena i puno kamanja.Samo krampom kopamo a lopate kao kod nas asov iskrivljeni,uzas,ne naviknuti na te lopate.Kisa pada celu noc i prestaje u pola cetiri ujutru.U cetiri sata ustajanje.Fiskultura,pravljenje kreveta,dorucak i odlazak na trasu u pola sest.Rad na trasi sest sati.Prvi dan je bio tezak a kasnije sve lakse.U brigadi je bilo 10-20 ljudi koji su stvarno vukli i radili vise od ostalih.To je bio oslonac brigade.Komandant je radio na trasi ali retko.Mira je izgarala na pisanju biltena.Na trasi je radila odlicno za primer ostalima.Uzicani i nasa brigada su imali jake futbalere.ali smo dobru kosarkasku ekipu(devojke).Svakog dana smo imali takmicenja.Bilo je jos jedno naselje Kozjansko,na Sutli.Tamo je bilo sve bolje od smestaja do sportskih takmicenja.Stadion,hale za takmicenja...Bili smo im u poseti.Druzili se i takmicili.U Celju smo gledali kosarkasku utakmicu Jugoslavija-SSSR,mlade reprezentacije,81:80.Pobeda nasa.Navijalo se,akcijasi i vojnici.Secam se autobusa mnogo,punih akcijasa.Odtale akcije iz Slovenije.Za dve nedelje iskopano je oko 14km kanala.Radilo se udarnicki,iz sve snage.
Secam se da su nam zene gde smo kopali kanale donosili vino i kolace.Svako selo iako malo ima put i autobusku liniju.Akcija je bila dobra,stab akcije odlican.Smestaj udoban a nama akcijasima vise i nije potrebno.Prvi put sam video Sloveniju i mnogo se razlikuje od ostalih republika.Druzenje je bilo dovoljno.Akcija se tako brzo zavrsila i dugo sam se dopisivao sa svojim drugovima i drugaricama a posle toga rat...Vratili smo se u subotu ujutru sa smene a vec popodne odlazim sa brigadom "Servo Mihalj" na SORA "Djerdap"80,cetvrta smena.O tome sledeci put.S rdacan pozdra




....evo ih srecni i zadovoljni..........sve o ORB.... Kozjan12
Мића
Мића
Broj poruka : 4
Datum upisa : 26.02.2018

.....sve o ORB.... Empty Re: .....sve o ORB....

Pet Mar 02, 2018 9:23 am
ORB "Djuro Strugar" Savski venac, Beograd ucestvovala je dva puta na ovoj akciji mislim da je bilo 83 i 87, ako se ne varam.
Sponsored content

.....sve o ORB.... Empty Re: .....sve o ORB....

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu